مجله املاک امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Real Estate Blog

Educational articles of Amin Business School

چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم

چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟ + 5 تکنیک‌ اصلی

چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟ + 5 تکنیک‌ اصلی

4.5/5 - (2 امتیاز)

دریافت کمیسیون بیشتر و خوب املاک یک موضوع بحث برانگیز در کار املاک و مستغلات است. اینکه چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم دغدغه تمامی مشاورین املاکی است که در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

 

این کمیسیون ممکن است بر فروشنده، خریدار یا هر دو طرف معامله تحمیل شود. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا ارزش کمیسیون املاک با خدمات ارائه شده توسط مشاور املاک مطابقت دارد یا خیر؟ 

 

شما هرچه بیشتر تلاش کنید، حقوق و پاداش بیشتری هم دریافت می‌کنید. و اگر به عنوان یک مشاور املاک، تلاشتان زیاد است و با خود می‌گویید که لیاقت داشتن درآمد بیشتری را دارید؛ ما در این مقاله تمام راه های دریافت کمیسیون خوب و بیشتر را برای شما آورده ایم. برای داشتن مدرک رسمی و معتبر وزارت علوم، موسسه آموزش عالی آزاد امین، با برگزاری دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای شما را برای رسیدن به سود زیاد، کمک کند.

دوره آموزشی مشاوره املاک حرفه ای- صفر تا صد آموزش مشاور املاک

در ابتدا برای داشتن مشتری و دریافت کمیسیون بیشتر لازم است یک نکته خیلی مهم را در نظر داشته باشید. شما باید سعی کنید تمام چالش های کاری خود را تا جایی که ممکن است به حداقل برسانید و برای رفع آن ها تلاش کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید هیچ اشکالی ندارد. زیرا کارشناسان ما در موسسه آموزش عالی آزاد امین در کنارتان هستند تا به شما در این راه کمک کنند. می‌توانید با پر کردن فرم زیر از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

نام و نام خانوادگی
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است
انتخاب هر دو گزینه امکان پذیر است

 

 

چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟

یکی از سوالات رایج میان مشاورین املاک این است که چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟

مشاورین املاک مانند هر شغل دیگری بابت تخصصی که دارند و کاری که ارائه می‌دهند، حق‌الزحمه دریافت می‌کنند. لازم است بگوییم دریافت کمیسیون از لحاظ قانونی هیچ مشکلی ندارد و میزان کمیسیون توسط اتحادیه املاک در هر استان، زیر نظر اتاق اصناف تعیین می‌شود. چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم

کمیسیون املاک درصدی از معامله را شامل می‌شود، و به عنوان پاداشی برای کار شرکت‌ های مشاور املاک است که خدمات برگزاری معامله ملک را به خریداران و فروشندگان ارائه می‌دهند. اما می‌تواند یک مسئله جدی برای طرف‌ های دیگر معامله باشد. یک مشاور املاک باتوجه به توانایی ها و تلاشی که دارد، میزان دریافت کمیسیون خود را تعیین می‌کند.

 

یک راه برای اینکه کمیسیون بیشتری بگیرید این است که درصد تعیین نکنید. برای خود یک مبلغ معین کمیسیون در نظر بگیرید و به نسبت ملکی که برای مشتری به فروش می‌رسانید یا میخرید، مبلغ را از ابتدا قاطع و محترمانه به او بگویید. مهم ترین عاملی که باید در نظر داشته باشید نحوه مذاکره شما با فرشنده یا خریدار است که در ادامه مقاله درمورد اصول مذاکره برای دریافت حق کمیسیون املاک بیشتر توضیح داده ایم.

 

اعتماد و اعتبار، کلید کمیسیون بیشتر

فروشنده یا خریدار باید به شما اعتماد کند. مشتری باید حس کند شما مشاور املاکی کار بلد هستید که می‌توانید ملک او را با بهترین قیمت به فروش برسانید یا ملکی با قیمت مناسب برای او تهیه کنید. با جلب اعتماد مشتری و انجام معاملات پی در پی شما هم به کمیسیون دلخواه خود می‌رسید. اما این اعتماد را از کجا بدست آوریم؟ چگونه در بین همکاران خود بیشترین اعتبار را کسب کنیم؟

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که چه چیزی برای شروع اولیه یک حرفه نیاز است؟ درست است که دانش و معلومات در هر کاری پیشنیاز شروع آن است، اما چیزی که از همه بیشتر به کسب و کار شما اعتبار می بخشد داشتن یک مدرک معتبر و رسمی است. دیوار خالی بنگاه املاک خود را فرض کنید که با نصب چند مدرک معتبر به آن زیبایی بخشیده اید. و همینطور هر فردی که وارد بنگاه املاک شما می شود اولین چیزی که توجهش را جلب می کند مدارک شماست.

پس این اعتبار تنها با گذاشتن یک مدرک رسمی روی دیوار املاک شما امکان پذیر می‌باشد.

دوره تخصصی ژنرال املاک رایگان
برای ارتقا اعتبار و دانشت، این فرصت فوق العاده رو از دست نده…

چگونه کمیسیون خوب بگیریم؟

بیشتر مشاورین املاک از طریق کمیسیون هایی که بر اساس درصدی از فروش ملک میگیرند، درآمد کسب می‌کنند. اما میبینیم که تمام مشاورین املاک مثل هم کار نمی‌کنند و به همین دلیل مثل هم نیز کمیسیون دریافت نمی‌کنند.

 

اگر از خود می‌پرسید که چگونه کمیسیون خوب بگیریم باید بگوییم سعی کنید روش هایی را بکار ببرید که برای مشتری تکراری و قدیمی نباشد. در ادامه مقاله به تکنیک هایی که بتوانید درمذاکرات خود از آن ها استفاده کنید می پردازیم. همراه ما باشید.

 

چگونه کمیسیون بیشتر و قانونی بگیریم؟چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟ + 5 تکنیک‌ اصلی

دریافت کمیسیون مانند هر اقدام دیگری نیازمند طی کردن یک سری اصول و قاعده است. در دریافت کمیسیون طرفین باید حق و حقوق یکدیگر را در نظر بگیرند. شما به عنوان یک مشاور املاک باید قدرت پرداخت مشتری را در نظر داشته باشید و به پیشنهاد های اون گوش بدهید و با نرمی، قدم به قدم و از راه منطقی پیشنهاد خود را برای دریافت کمیسیون بیشتر مطرح کنید.

 

همچنین نوشتن قرارداد میان طرفین از ایجاد اختلاف و مشکلات جلوگیری می‌کند. قراردادی که هر دو طرف راضی باشند و به نفع طرفین باشد. بنابراین این که چگونه کمیسیون بیشتر و قانونی بگیریم کار دشواری نیست، اگر از راه درست برای دریافت آن اقدام کنید.

 

اصول مذاکره برای دریافت حق کمیسیون خوب املاک

همانطور که گفتیم، پاداشی که یک مشاور املاک در قبال بستن معاملات دریافت می‌کند، کاملا بستگی به تلاش خود او دارد. این که از چه تکنیک هایی استفاده کند و چگونه ملک را به مشتری معرفی کند و مشتری را به خرید ترغیب کند، همگی بستگی به نحوه بیان او و دانستن اصول مذاکره برای دریافت حق کمیسیون املاک دارد.اصول مذاکر برای دریافت کمیسیون بیشتر در املاک

مذاکر‌ه در املاک برای دریافت کمیسیون بیشتر کاری سخت است. اما با رعایت چند نکته می‌توانید آن را برای خود ساده تر کنید. در ابتدا باید در نظر داشته باشید زمانی که با مشتری بالقوه خود مذاکره می‌کنید باید با احترام کامل و با ملاحظه رفتار کنید. در ادامه چند راه برای اصول درست مذاکره و دریافت سود بیشتر را برای شما آورده ایم.

 

 اصول و فنون مذاکره از نکاتی است که رعایت کردن آن می‌تواند شما را از دیگر رقبایتان جلو بیندازد و به درآمد های بالا برساند. در ابتدا برای دریافت دوره رایگان اصول و فنون مذاکره مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید.

دریافت فیلم اصول و فنون مذاکره

 

نحوه بیان و نوع مذاکره در تمامی مشاغل و زمینه ها برای جذب بیشتر مشتری، مسئله ای است که بسیار باید به آن توجه کرد. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که با رعایت کردن آن ها سوال و چالش چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم را برای همیشه برا خود حل کنید.

 

1. آشنایی با روحیه مشتری | مهم‌ترین اصل دریافت کمیسیون بیشتر

قبل از هر چیزی باید با روحیه مشتری خود آشنا شوید. با پرسیدن سوال های متفاوت و برقراری ارتباط بیشتر، سعی کنید شخصیت او را بشناسید. باید با توجه به این که مشتری شما چه سنی دارد، با زبان همان سن و سال با او مذاکره کنید. 

 

2. میزان قدرت نفوذ در مذاکره |قوی‌ترین راه دریافت کمیسیون خوب

همانطور که می‌دانید بازار املاک و مستغلات به دلیل نوسانات اقتصادی، نسبت به چند سال گذشته رشد خوبی نداشته است. به همین دلیل این که بتوانید دراین بازار راکد خودتان را بالا بکشید و از تکنیک های نوین فروش و مذاکره استفاده کنید بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، خواندن مقاله فوت و فن مشاور املاک را پیشنهاد می‌کنیم.چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم؟ + 5 تکنیک‌ اصلی

در سال های اخیر، قدرت خرید مشتریان کاهش پیدا کرده است و از طرفی نیز مشاورین املاک حاضر به کاهش نرخ کمیسیون خود نیستند. در بازاری که خرید و فروش کم صورت بگیرد، رقابت برای جذب مشتری بالا میرود. عوامل متعددی همچون ارزش ملک، فصل فروش ملک، وضعیت بازار محلی و… می توانند بر نرخ مظنه و میزان قدرت نفوذ شما برای مذاکره تأثیر بگذارند. 

 

3. ارائه پیشنهاد ویژه 

در مذاکرات خود برای اینکه معامله را جوش دهید و کمیسیونی خوب دریافت کنید، به مشتری پیشنهاد های ویژه ارائه دهید. به عنوان مثال اگر خانه ای که به مشتری پیشنهاد می‌دهید حیاط دار است، می‌توانید با چند پیشنهاد او را ترغیب به خرید خانه کنید. مثلا با انجام تعمیراتی مانند رنگ آمیزی، محوطه سازی و… موافقت کنید.

 

می‌توانید به او بگویید اگر این خانه را بخرد هزینه ایجاد یک استخر یا یک حوضچه را بر عهده می‌گیرید. یا بگویید که هزینه بازسازی سنگفرش های حیاط را رایگان برای او انجام می‌دهید. می‌توانید همین راه را برای موارد دیگری نیز در نظر بگیرید و با توجه به خواسته مشتری برای او کار های رایگان دیگری نیز انجام دهید.

 

4. آگاهی از میانگین نرخ کمیسیون در ناحیه خود

میزان کمیسیون در هر ناحیه و منطقه ای می‌تواند متفاوت باشد. به نسبت اینکه در منطقه فعالیت شما چه چیزی می‌تواند به عنوان یک مزایا در نظر گرفته شود، دست شما در مذاکره باز است که بر روی همان نقطه تاکید کنید. و البته باید خواسته مشتری را نیز در نظر داشته باشید. 

 

5. ایجاد یک ارزش و مزیت

یک راه دیگر برای اینکه بدانیم چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم این است که اگر ملک هایی که به مشتری معرفی می‌کنید دارای چند مزیت است حتما روی آن ها تاکید کنید تا بتوانید معامله را ببندید و به سود خود برسید.

 

انواع حق کمیسیون املاک

میزان حق کمیسیون مشاور املاک با توجه به نوع معامله ای که انجام می‌دهند، ناحیه ای که در آن قرار دارند و همچنین شهر آن ها متفاوت است. میزان قرارداد های بسته شده و ارزش ملک با میزان دریافت حق کمیسیون رابطه مستقیم دارد. یعنی هرچه ارزش ملک بیشتر باشد و قرارداد بیشتری بسته شود، شما به عنوان یک مشاور املاک حق کمیسیون بهتری دریافت خواهید کرد.چگونه کمیسیون بیشتری بگیریم- انواع حق کمیسیون در املاک

به طور کلی 6 نوع حق کمیسیون در معاملات ملکی وجود دارد:

  • حق خرید و فروش ملک
  • حق رهن کامل املاک
  • حق رهن و اجاره ملک
  • حق معاوضه ملک
  • حق مشارکت در ساخت
  • حق در صورت فسخ قرارداد

 

محاسبه حق کمیسیون در سال 1402

نحوه محاسبه هرکدام از کمیسیون های گفته شده متفاوت است که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

 

1. حق کمیسیون خرید و فروش ملک

محاسبه حق کمیسیون خرید و فروش ملک به این صورت است که اگر معامله تا سقف 500 میلیون تومان باشد، 0.5 درصد از ارزش ملک به عنوان حق کمیسیون از خریدار و فروشنده دریافت می‌شود. اگر ارزش ملک از 500 میلیون تومان بیشتر باشد 0.25 درصد از مازاد قیمت به مبلغ اضافه می‌شود. در تمام معاملات 9 درصد مالیات نیز دریافت می‌شود.

 

به عنوان مثال اگر قیمت ملکی 3 میلیارد تومان باشد، 500 تومان آن با 0.5 درصد و 2 میلیارد و 500 تومان باقیمانده با 0.25 درصد محاسبه می‌شود.

فرمول مبلغ ملک 3 میلیارد تومان
حق کمیسیون اولیه 2.500.000 = 0.005 × 500.000.000
حق کمیسیون ثانویه 6.250.000 = 0.0025 × 2.500.000.000 
جمع کمیسیون 8.750.000 = 6.250.000 + 2.500.000
مالیات معامله 787.500 = 0.09 × 8.750.000
سهم پرداختی طرفین معامله  9.537.500 = 787.000 + 8.750.000

 

2. حق کمیسیون رهن کامل املاک

به ازای هر 1 میلیون تومان رهن، 30 هزار تومان اجاره دریافت می‌شود و بر اساس مبلغ بدست آمده 25 درصد به عنوان حق کمیسیون از فروشنده و خریدار دریافت می‌شود. به عنوان مثال اگر ملکی 200 میلیون تومان رهن کامل شده باشد، مبلغ آن به صورت زیر محاسبه می‌شود.

فرمول  مبلغ 200 میلیون تومان رهن کامل
تبدیل رهن به اجاره 6.000.000 = 30.000 × 200
حق کمیسیون معامله 1.500.000 = 0.25 × 6.000.000
مالیات معامله 135.000 = 0.09 × 1.500.000
سهم پرداختی طرفین معامله 1.635.000 = 135.000 + 1.500.000

3. حق کمیسیون رهن و اجاره ملک

25 درصد از مبلغ به دست آمده از تبدیل رهن به اجاره و جمع آن با اجاره بها، حق کمیسیون رهن و اجاره ملک است. و با توجه به چدول زیر محاسبه می‌گردد.

فرمول رهن 300 میلیوت تومان و اجاره 6 میلیون تومان
تبدیل رهن به اجاره 9.000.000= 30.000 × 300
جمع رهن و اجاره بها 15.000.000 = 9.000.000 + 6.000.000
حق کمیسیون معامله 3.750.000 = 0.25 × 15.000.000
مالیات معامله 337.500 = 0.09 × 3.750.000
سهم پرداختی طرفین معامله 4.087.500 = 337.500 + 3.750.000

 

نتیجه گیری

در این مقاله به موضوعی پرداختیم که دغدغه تمامی مشاورین املاک است. این که چگونه کمیسیون خوب بگیریم، این روز ها برای مشاورین املاک به آرزو تبدیل شده است. اعتبار شما عاملی بسیار مهم برای اعتماد دیگران به شماست. اینکه معامله را با شما به انجام برسانند و شما نیز سود مورد نظر خود را دریافت کنید. که این امر با دریافت مدرک رسمی و معتبر موسسه آموزش عالی آزاد امین امکان پذیر می‌باشد.

دوره آموزشی مشاوره املاک حرفه ای- صفر تا صد آموزش مشاور املاک

 

 

نیاز به مشاوره تخصصی آموزشی مشاور املاک دارید؟ شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
(100% رایگان)

دوره‌های رایگان آموزشی املاک
داستان رشد مدیران املاک میلیاردر
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

جشنواره فروش بی تکرار دوره های املاک
فقط تا ساعت 24:00 شنبه 12 اسفندماه

یک کلیک و 38 میلیون تومان هدیه آموزشی

دانلود فیلم یک میلیارد کمیسیون تا پایان 1402

شاید فقط یک ساعت آموزش با کیفیت، درآمد شما را در آخر سال تغییر دهد.
فیلم این وبینار را از دست ندهید.

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این ویدیو را برای شما ارسال کنیم

وبینار: 3 نکته حیاتی قراردادها

دوشنبه 21 اسفند ساعت 12
  • احراز سمت در قراردادها
  • جذاب ترین ملک برای سرمایه گذاری کجاست؟

به همراه هدیه ویژه برای مشاورین املاک

ظرفیت محدود

دوره رایگان اصول و فنون مذاکره در املاک

شماره تماس خود را وارد کنید تا بتوانیم این دوره بسیار مهم را برای شما ارسال کنیم

دوره بسیار کاربردی اصول و فنون مذاکره در املاک

100% رایگان

هرگز  هرگز و هرگز 

این آموزش را از دست ندهید.
شماره خود را وارد کنید تا بتوانیم این دوره را برای شما ارسال کنیم.

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی