مجله مدیریت امین

مقالات آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد امین 

Amin.Management Blog

Educational articles of Amin Business School

مدیران برتر و چند ویژگی برجسته آن ها

مدیران برتر و چند ویژگی برجسته آن ها

مدیران برتر و چند ویژگی برجسته آن ها

مدیرانی که کیفیت بالایی در رهبری نشان می‌دهند، می‌توانند به تیمشان انگیزه انجام کارهای شگفت‌انگیزی بدهند. در این مقاله، هشت ویژگی که از ضروری‌ترین خصوصیات مدیران برتر است را برای شما بیان می کنیم.
3.2/5 - (9 امتیاز)

مدیران برتر، شکی نیست که دلایل و ویژگیهای متمایزی پشت موفقیتشان نهفته است. ما می خواهیم شما را از رازهای موفقیت ساز این مدیران آگاه کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله، هشت ویژگی که از برجسته ترین مدیران برتر است را برای شما بیان می کنیم.

اگر برای تبدیل شدن به یک مدیر برتر نیاز به مشاوره و آموزش دارید، ما در موسسه آموزش عالی امین با 20 سال تجربه آموزش حضوری و مجازی دوره های مدیریتی MBAو   DBAفرصت خوبی برای کمک به شما مدیران و صاحبان کسب و کار فراهم کرده ایم. اکنون زمان خوبی برای تغییر و ایجاد تحول است، در این دوره ها، هم دانش افزایی می کنید و هم مدرک MBA و DBA برای جایگاه و کسب و کار شما اعتبارآفرین خواهد بود.

ما برای آشنایی شما با دوره های مدیریتی MBA و DBA امکان بارگیری یک مینی دوره رایگان MBA را قرار داده ایم. اگر شما علاقه من به شرکت در دوره های مدیریتی ما هستید، می توانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و از مزایای ثبت نام به موقع نیز بهره مند شوید.

نام و نام خانواداگی

دوره مدیریت mba رایگان

مدیران برتر

تکنیک های مدیران برتر شامل ایجاد یک فضای حمایتی است که در آن کارکنان دارای استقلال و انگیزه برای برترشدن هستند. برخی از ما مدیران بدی داشته ایم. مدیریت ناکارآمد ممکن است مدیریت خرد، کنترل بیش از حد، تمرکز بیش از حد بر روی جزئیات و مواردی که درست پیش نرفته اند، یا ایجاد تعادل ضعیف بین کار و زندگی باشند.

مدیران برتر

اما مدیران برتر آنهایی هستند که از ایده و هم فکری کارکنان خود در مسیر اهداف سازمانی خود استفاده می کنند. این مدیران با این کار خود به کارکنانشان اعتماد به نفس و انگیزه می بخشند. 

مدیر برتر بودن به معنای فراتر از انجام وظایف اداری است. همچنین به این موضوع می‌پردازد که چگونه از تیم خود حمایت می‌کنید و بیشترین بهره را از آنها می‌برید. مدیران برتبر برای رسیدن به اهداف از هوش هیجانی و مهارت‌های نرم استفاده می‌کنند. آنها ویژگیهای برجسته ای دارند که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم.

8 ویژگی برجسته مدیران برتر

می توان گفت تقریبا یک ‌سوم از کارمندان به مدیریت شرکت‌ها اعتماد ندارند. علاوه بر این، اکنون کارفرمایان باید نیازهای نسل جوان را نیز فراهم سازند. به‌طور متوسط، یک فرد جوان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه و تا قبل از ۳۲ سالگی چهار مرتبه شغل خود را تغییر می‌دهد. اکثر آنها نیز در شغل فعلی خود احساس قدرت نمی‌کنند.

بدیهی است که بسیاری از مدیران نمی‌توانند حس اعتماد و وفاداری در کارکنان خود ایجاد کنند. به گفته دانیل وانگ، خالق و بنیانگذار بنیاد لوپرینگ، مدیرانی که کیفیت بالایی در رهبری نشان می‌دهند، می‌توانند به تیمشان انگیزه انجام کارهای شگفت‌انگیزی بدهند. در زیر به 8 ویژگی برجسته مدیران برتر اشاره شده است:

 اشتیاق خالصانه:

کارمندان، مدیر غیرواقعی را از ده‌ها فرسخ دورتر هم تشخیص می‌دهند. اما وقتی مدیران خالصانه مشتاق و راغب هستند، این حالت آنها به کارمندان نیز سرایت می‌کند. وانگ می‌گوید اشتیاق به مدیر کمک می‌کند مشکلات اصلی صنعت خود را شناسایی کند. او می‌گوید: «همه نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها از این مشکلات آغاز و به محصولات و خدمات منتهی می‌شوند، ضمن اینکه مسائل کلیدی نیز باید حل ‌شوند.»

 ثبات عمل:

چه در فهم و تشویق متناسب دستاوردهای کارکنان باشد، چه درک اشتباهات و چه مقدم شمردن ایمنی و کیفیت، مدیران برجسته همیشه ثبات عمل دارند. وانگ می‌گوید: «هنگامی که افراد شواهدی دال بر عدم ثبات مدیران ببینند، تقریبا غیرممکن است نظر آنها نسبت به این موضوع برگردد. جلب اعتماد از دست‌رفته کار بسیار دشواری است.»

 مهارت‌های عالی ارتباطی:

مدیران باید افراد زیرنظر خود را آموزش دهند،آن ها را به نظم وادارند و در آنها حس انگیزه ایجاد کنند. اگر مهارت بالایی در برقراری ارتباط نداشته باشند، قادر به انجام هیچ‌یک از این موارد نخواهند بود.

مهارتهای ارتباطی مدیران برتر

علاوه بر این، ارتباطات ضعیف می‌تواند منجر به نتایجی ضعیف نیز بشود. باید در نظر داشت که گوش دادن، قسمت مهمی از ارتباطات است.

وفاداری:

 مدیران برتر می‌دانند که وفاداری واقعی دوجانبه است. وانگ می‌گوید: «مدیران بزرگ خود را در مقام خدمت‌رسانی به اعضای تیم خود می‌بینند. کارکنانی که معتقدند مدیرشان به آنها وفادار است، در زمان لازم، احتمالا وفاداری بیشتری از خود نشان خواهند داد.»

قدرت تصمیم گیری:

یک مدیر خوب تنها به دلیل موقعیت و قدرتش نیست که قدرت تصمیم‌گیری دارد. او حاضر است خطرات تصمیم‌گیری‌ها را بپذیرد. او این تصمیمات را اتخاذ می‌کند و خطرات موثر واقع‌ نشدن آن را قبول می‌کند و در درجه اول خود را مسئول و پاسخگو می‌داند.  علاوه بر این، رئیس هایی که تصمیم‌گیر نیستند اغلب تاثیرگذار هم نیستند.

 

در کارگاه های جهش در کسب و کار موسسه اموزش عالی امین، نحوه تصمیمگیری مدیران برتر را به خوبی شرح داده ایم. اگر به این دوره های مدیریتی MBA و DBA علاقه مند هستید، هم اکنون اقدام کنید و از تخفیف ویژه برخوردار شوید. کافیست این فرم را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانواداگی

 شایستگی مدیریت:

بسیاری از سازمان‌ها سعی می‌کنند مدیران برتر را از میان افرادی تربیت کنند که در کارشان موفق هستند. آنها کسانی هستند که درک بسیار بالایی از محصولات و خدمات شرکت دارند. آنها اهداف، فرآیندها و خط مشی شرکت را درک می‌کنند. و همه اینها مهم است.

از سوی دیگر، خوب بودن در یک شغل لزوما به این معنی نیست که فرد سایر شایستگی‌ها را هم دارد. برای مثال، آیا می‌توانند الهام بخش باشند، انگیزه بدهند، مربیگری و هدایت کنند؟کنترل کردن و زیرنظر گرفتن کارکنان و تمام جزئیات به گونه ای آزاردهنده، از نشانه های یک مدیر ناکارآمد است.

 توانمندسازی:

مدیران برتر به توانایی خود در آموزش و توسعه کارکنان تحت نظارتشان ایمان دارند. به همین خاطر، حاضرند به افراد تحت هدایتشان قدرت دهند تا مستقل عمل کنند.

 کاریزما:

صد البته که مردم بیشتر از کسانی پیروی می‌کنند که دوستشان داشته باشند. مدیران برتر، بیان خوبی دارند، خوش‌برخورد و خونگرم هستند.

کاریزما مدیران برتر

توجه صادقانه‌شان را به دیگران نشان می‌دهند.  وانگ نتیجه گرفت که «افراد در تمام سطوح سازمانی می‌توانند به راحتی با مدیران ارتباط برقرار کنند و از مسیر آنها پیروی کنند.»

 

جمع بندی

به نظر آنچه لازم بود درباره ویژگی های مدیران برتر بدانید، گفتیم. اگر به عنوان یک مدیر به تقویت مهارتهای مدیریتی و دانش افزایی خود اهمیت می دهید، پس شما از جمله مدیران برتر هستید. ولی برای موفقیت بیشتر و درآمد بیشتر، نیاز به آموزش بیشتر و به روزتر دارید. ما در دوره های مدیریتی MBA و DBA همین هدف را نشانه گرفته ایم. پس وقت را از دست ندهید و زودتر دست به کار شوید. هر سوالی دارید، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند. 

نام و نام خانواداگی

نیاز به مشاوره کسب و کار دارید؟ از یک جلسه مشاوره رایگان کارشناسان موسسه امین استفاده کنید (100% رایگان)

نام و نام خانواداگی

دوره‌های رایگان آموزشی مدیریت
داستان موفقیت کسب‌کارهای واقعی
آخرین مقالات مجله مدیریت امین
پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی در واتس اپ تماس مستقیم پشتیبانی در ایتا Instagram
چت در تلگرام چت در واتساپ تماس مستقیم پیچ اینستاگرام
چت در تلگرام تماس مستقیم چت در ایتا
تماس مستقیم

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانواداگی

شروع جشنواره  دوره MBA – DBA

اگر صاحب کسب و کار هستید،همین الان رزرو رایگان این دوره را انجام دهید و یک جلسه مشاوره رایگان کسب وکار دریافت کنید

ظرفیت محدود

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

نیاز به  مشاوره رایگان دارید؟
شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند

نام و نام خانوادگی

برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم مقابل وارد کنید
برای رزوز رایگان شرکت در دورهمی مدیران به میزبانی موسسه آموزش عالی امین شماره خود را در فرم زیر وارد کنید
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای دوره بازرسی فنی و کنترل کیفیت جوش نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.
اگر برای کسب و کارتان یا ثبت نام دوره MBA نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا باشما تماس بگیریم.

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟
اگر برای ثبت نام یا کسب وکارتان نیاز به مشاوره دارید، شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان امین با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی